KONST / Litografier / Färglitografi 11978049
nr 1197 8049
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Färglitografi, Söder Mälarstrand. Signerad, numrerad 125/350. 31x43 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 20 augusti 2018
kl 19:58:35
20/8 17:50:22
20 aug
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman